Πολωνία: Στην πρεμιέρα είχε μια άνετη επικράτηση επί του Γιβραλτάρ με 7-0 εντός έδρας. Στο ρελαντί οι Πολωνοί πέτυχαν μόλις ένα γκολ στο 1ο ημίχρονο. Στο 2ο ημίχρονο μπήκαν σαν "σίφουνας" και έκαναν ό,τι ήθελαν την άμυνα του Γιβραλτάρ πετυχαίνοντας άλλα 6 γκολ (τα 4 των οποίων ο Λεβαντόφσκι ο οποίος έγραψε ιστορία). Η αποτυχία για την πρόκριση στα τελικά του Μουντιάλ έχει δώσει έναυσμα στους Πολωνούς οι οποίοι είναι αποφασισμένοι να παλέψουν για την πρόκριση αυτή την φορά. Το πιθανότερο είναι η Γερμανία να καταλάβει την 1η θέση του ομίλου, οπότε κύριοι αντίπαλοι της είναι η Σκωτία και η Ιρλανδία. Υπάρχει αρκετή ποιότητα στην ομάδα, αφού έχει παίχτες που αγωνίζονται σε κορυφαίους συλλόγους της Ευρώπης, όπως οι Λεβαντόφσκι, Σέζνι, Πιζτσεκ και Μπλασικόφσκι.

Αναλυτικά Η Αποστολή

Τερματοφύλακες: Σέζνι, Μπόρουτς, Φαμπιάνσκι

Αμυντικοί: Βοτσκόβιακ, Γιοντλόβιετσ, Τσιόνεκ, Γεντρέτζκικ, Σουκάλα, Βαβρζίνιακ, Γκλικ, Ολκόφσκι,

Μέσοι: Ζίρο, Κριτσόβιακ, Γκροσίτσκι, Ρίμπους, Ματζίνσκι, Μίλα

Επιθετικοί: Κούτσαρτσικ, Τεόντορτσικ, Σόμποτα, Μίλικ, Λεβαντόφσκι, Σταρσίνσκι

Γερμανία: Η πρεμιέρα αν και συνδυάστηκε με την εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Σκωτίας, ήρθε πιο δύσκολα από ότι φαντάζονταν οι Γερμανοί. Είχαν τον πρώτο ρόλο των κινήσεων σχεδό σε ολόκληρο τον αγώνα, αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν καλή οργανωμένη άμυνα και κατάφερναν να απειλούν πολλές φορές στην αντεπίθεση. Ο Μίλερ έκανε το 1-0 στο 18ο λεπτό όμως ο Άνια έφερε το ματς στα ίσια για τους Σκωτσέζους στο 66′. Το νικητήριο γκολ πέτυχε και πάλι ο Μίλερ τέσσερα λεπτά αργότερα (70'). Οι Γερμανοί ακόμα ψάχνουν τα πατήματα τους μετά το Μουντιάλ με τον προπονητή να δηλώνει πως είναι θεμα χρόνου να δέσουν οι νέοι παίκτες και να ξανά δούμε την παλιά καλή Γερμανία.

Τερματοφύλακες: Νόιερ, Βαϊντερφέλερ, Ζίλερ

Αμυντικοί: Μουστάφι, Γκίντερ, Χόβεντες, Χούμελς, Ντουρμ, Ρούντιγκερ, Μπόατενγκ

Μέσοι: Γκροσκρόιτς, Κεντίρα, Ρούντυ, Σαμ, Μπελαράμπι, Ντράξλερ, Κρος, Γκέτσε, Κράμερ, Κρους

Επιθετικοί: Σούρλε, Ποντόλσκι, Μίλερ

Εκτίμηση: Δεδομένου ότι η Γερμανία δεν στέκεται ακόμα πολύ καλά αλλά παραμένει μια πανίσχυρη και άκρως επιθετική ομάδα, ενώ η Πολωνία έχει σε δαιμονιώδη φόρμα τον Λεβαντόφσκι μας προυποθέτει σε ένα αμφίσκορο ματς. Να σκοράρουν και οι 2 ομάδες (1.80)